Mivel helyettesíthetjük a tejet, és a tejtermékeket?

2016.11.03

   A magas olajtartalmú magvak, a gabonafélék és a csonthéjas gyümölcsök feldolgozásával sokféle ízű növényi tejet nyerhetünk, amelyek kitűnően alkalmasak az ételek készítésekor a tehéntej helyettesítésére állaguknál fogva is, és mivel magas kalciumtartalommal rendelkeznek.

 (Részletek itt: Növényi tejek készítése.)

Ne feledjük el, hogy a növényi tejek, mivel tartalmazzák a kiindulási anyagok,

  •  magok rostjait - emésztést igényelnek, így elsősorban arra jók, hogy a gabonakásákat megfőzzük bennük, nem pedig arra, hogy a szomjunkat oltsuk velük. 

A tejtermékek elhagyásával kieső fehérje- és kalciumbe­vitel miatt aggódóknak:  igaz, hogy a teljes, tápegész gabonák és az olajos magvak a tejhez viszonyítva keve­sebb fehérjét tartalmaznak, viszont esetükben nem kell számolnunk azzal a veszteséggel, amit a tejtermékek fogyasztása esetén megfi­gyeltek. 

A tejtermékeknél ugyanis a magas fehérjetartalom miatt a szervezet kiüríti a számára felesleges fehérjét, ami viszont a szervezetből távozásakor magához köti a kalciumot, vagyis ahelyett, hogy a kalcium beépülne a csontokba, "kimosódik" a szervezetből. 

 Az olajos magvakban kevesebb ugyan  a kalcium mennyisége, de az lényegesen jobban hasznosul, mint a tejben lévő.

A weboldalon bemutatott termékek elsősorban megelőzés, (Prevenció) céljából használatosak. Az összetevőkről leírt információk sok évszázados népi megfigyelésen, és sok évtizedes laboratóriumi kutatómunkán alapszik.A weboldalon található Információk nem helyettesítik szakember véleményét! Minden esetben Forduljon szakorvoshoz betegség esetén!
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el